[hero] O naší značce

Příběh Segway-Ninebot

O naší značce

Jak to vše začalo

Jednoho dne spatřil vynálezce Segwaye Dean Kamen mladého muže, který se na vozíku snaží vyjet na chodník. Uvědomil si, že problém není v neefektivním řešení vozíku, ale v tom, že je svět stavěn pro ty, kteří mohou ovládat balanci. Následně se svým týmem stvořili Independence IBOT™ Mobility System, zařízení, které umí kontrolovat stabilitu a umožňuje uživatelům vyjíždět schody a čelit nečekaným překážkám v terénu. Poté objevil velký potenciál v tomto typu transportéru i pro lidi s plnou mobilitou.Naše inspirace pro jméno Segway prochází ze slova “seque”, které je definováno jako plynulý přechod z jednoho stavu do druhého. Segway transformuje člověka do motorizovaného chodce se schopností jít dál, rychleji a více odnést.

Jak funguje dynamická stabilizace

Pokud se postavíte a nahnete se vpřed, tak nepřepadnete. Váš mozek ví, že jste mimo rovnováhu díky tekutině ve vašem vnitřním uchu a dá pokyn nohám vykročit vpřed a zastavit pád.Segway se chová velmi podobně s tím rozdílem, že místo nohou používá kola, místo svalů motory, místo mozku řadu mikroprocesorů a sofistikovaných senzorů a místo vnitřního ucha baterii gyroskopů. Stejně jako váš mozek Segway ví, kdy se vychylujete z rovnováhy. Aby udržel rovnováhu, vysílá stovky pokynů do kol, které stejně jako vaše nohy vykročí vpřed.

Buďte šetrní k přírodě

Jako lídr v samobalanční elektromobilitě bylo vždy vizí Segwaye vytvářet své produkty jako ekologickou variantu k dopravě na krátké vzdálenosti. V dnešní době stále více lidí užívá Segway jako alternativu ke krátkým cestám autem; vize se tak daří naplňovat. Navíc neprodukuje Segway žádné emise a může se tak v klidu pohybovat i uvnitř budov.

Příběh Ninebot

Příběh Ninebot

Ninebot je soukromá společnost s centrálním ústředím v Pekingu v Číně. V roce 2015 se Ninebot strategicky spojil se společností Segway sídlící v Bedfordu ve Spojených státech amerických. Obě společnost tak spojili síly ve výzkumu a vývoji, designu, výrobě a distribuci osobních transportérů pro krátké vzdálenosti. Obě společnosti mají nyní centrální sídla pro jednotlivé kontinenty v USA, Holandsku a Pekingu, s výrobními centry v USA a v Číně.Segway a Ninebot se společně soustředí na hladké spojení robotizované osobní přepravy s propojením na chytré telefony a rozvoji již funkčního konceptu hlasového ovládání, rozpoznávání obličeje a osob. Tedy vysoce interaktivních a chytrých produktů usnadňujících život.

Časová osa

1999 – Segway Inc se stal předním lídrem v oblasti osobních transportérů s dynamickou stabilizací

2002 – Na webu Amazon.com je prodán první osobní transportér Segway

2005 – Světlo světa spatřil první terénní Segway X2

2013 – Byla založena společnost Ninebot

2014 – Zahájena výroba tříkolového transportéru SE-3 Patroller pro bezpečnostní složky

2014 – Ninebot zahájil výrobu Ninebot E+

2015 – Segway a Ninebot spojují síly

2015 – Ninebot by Segway zahajuje prodej transportérů miniPRO a ONE E+

2016 – Ninebot by Segway přichází s transportérem ONE S2 – nástupce Ninebot ONE E+

2016 – Byla otevřena evropská centrála Segwaye se sídlem v Amsterdamu

2017 – Ninebot by Segway uvedl na trh KickScooter ES1 a KickScooter ES2

2017 – Segway uvedl na trh Segway miniLITE a S-PLUS